Menu

Holdets stab

Træner
profil
Adel Hadi
Træner
profil
Flemming Thomsen
Holdleder
profil
Lone Madsen

Spillerliste

profil
Bilal Arjouan
profil
Elias Gudmundsen
profil
Emin Adnan
profil
Jonas Madsen
profil
Kasper Faurholdt
profil
Leonardo Humoller
profil
Linus Ericksen
profil
Lucas Brandt Ottosen
profil
Nikolaj Thomsen Frisch
profil
Oskar Møllmann Beck
profil
Samuel Hadi
profil
Tobias Momsen
profil
Victor Boll Jensen

Holdets aktiviteterD07-3 Drenge årgang 07 hold 3

Marts 2017
28.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning (Inde)
Brøndby hallen bane 1
30.
torsdag

18:00 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 13
April 2017
1.
lørdag

10:00 - 12:00

Træningskamp
Træningskamp 8v8 mod BK Vest
Espelundens Idrætsanlæg, Korsdalsvej 100, 2610 Rødovre
4.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning (Inde)
Brøndby hallen bane 1
4.
tirsdag

19:00 - 21:00

Møde
Afselingsmøde 5v5 afdeling
Kursuslokalet
6.
torsdag

18:00 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 13
17.
mandag

16:00 - 18:00

Andet
Brøndby - FC København
19.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
20.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
23.
søndag

10:00 - 12:30

Stævne
DBU stæve
24.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
26.
onsdag

17:00 - 18:15

Træningskamp
Træningskamp 8v8 mod U10 pige 1
Bane 12B
26.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
27.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
30.
søndag

00:01 - 23:59

Andet
Bodhjælp
30.
søndag

10:00 - 12:00

Træningskamp
Træningskamp U10-3 + boblere fra U10-4
Bane ?
Maj 2017
1.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
3.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
4.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
7.
søndag

10:00 - 12:30

Stævne
DBU Stævne
8.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
10.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
11.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
15.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
16.
tirsdag

18:00 - 19:00

Træningskamp
Træningskamp 8v8 mod Valby Boldklub
Værkstedsvej 56, 2500 Valby
17.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
18.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
20.
lørdag

09:00 - 16:00

Stævne
Bakkens Fodbold festival (5 mands)
Lokalklub omkring Bakken
22.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
24.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
25.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
28.
søndag

10:00 - 12:30

Stævne
DBU Stævne
29.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
31.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
Juni 2017
1.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
5.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
7.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
8.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
11.
søndag

10:00 - 12:30

Stævne
DBU Stævne
12.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
14.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
15.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
17.
lørdag

09:00 - 15:00

Stævne
Sommerland Sjælland drenge cup (5 mands)
Lokalklub omkring Sommerland Sj.
19.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
21.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
22.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
26.
mandag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Kunst)
Bane 12E
28.
onsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
29.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning (Græs)
Bane 8A
Juli 2017
27.
torsdag

09:00 - 16:00

Stævne
Brøndby Cup U11 (7 mands)