Menu

Holdets stab

Træner
ingen pic
Christian Langvad
Holdleder
profil
Gitte Hørbye

Spillerliste

ingen img
Ahmet Avci
ingen img
Berat Bakir
profil
Berat Yüksel
ingen img
Damian Langvad
ingen img
Elias Ibrahim
ingen img
Gabriel Yassin
ingen img
Leonard Al_Selek
ingen img
Magnus Rasmussen
ingen img
Magnus Riis
ingen img
Marco Leang
ingen img
Noel Azizi
profil
Patrick Steinmeier Arnøje
ingen img
Reda El-Madani
profil
Sebastian Hørbye
ingen img
Yasin Bayhan
ingen img
Yunus Pricekli

Holdets aktiviteterD09-3 Drenge årgang 09 hold 3

Maj 2017
30.
tirsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
på banen
Juni 2017
1.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
på banen
3.
lørdag

10:00 - 14:30

Stævne
Avarta pinse cup
Foran brøndby hallen
6.
tirsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
på banen
6.
tirsdag

18:00 - 23:00

Andet
Bod til Landskamp på stadion
8.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
på banen
10.
lørdag

08:00 - 16:00

DBU-Stævne
DBU stævne
Foran Brøndby hallen
13.
tirsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
på banen
15.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
på banen
17.
lørdag

08:00 - 18:00

Stævne
Sommerland sjælland
Foran Brøndby hallen
20.
tirsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
på banen
22.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
på banen
27.
tirsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
29.
torsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
Juli 2017
4.
tirsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
6.
torsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
11.
tirsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
13.
torsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
18.
tirsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
20.
torsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
25.
tirsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
27.
torsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
29.
lørdag

08:00 - 17:00

Stævne
Brøndby Cup
Foran Brøndby hallen
August 2017
1.
tirsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
3.
torsdag

16:40 - 18:00

Andet
sommerferie
19.
lørdag

08:00 - 17:00

Stævne
Skoda cup
Foran Brøndby Hallen

KampprogramU8 drenge 5-mands (09) 3 - 27. maj • Pulje 12

Maj 2017

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Espelundens Idrætsanlæg

Bagsværd BK (2)

BK Vest, Rødovre
Spillet
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

Brøndbyernes IF

B. 1973, Herlev (2)
Spillet
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Espelundens Idrætsanlæg

BK Avarta (2)

KampprogramU8 drenge 5-mands (09) 3 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 6

Juni 2017

Ejby IF 1968
10. jun
Kl. 10.00
Ude
Hedehusene ny Idrætspark

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
10. jun
Kl. 10.36
Hjemme
Hedehusene ny Idrætspark

Fløng-Hedehusene

Gundsølille SGIF
10. jun
Kl. 11.30
Ude
Hedehusene ny Idrætspark

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
10. jun
Kl. 11.48
Hjemme
Hedehusene ny Idrætspark

Ejby IF 1968