Menu

3. hold

Holdets stab

Træner
ingen pic
Christian Langvad
Assistenttræner
ingen pic
Mads Leang
Holdleder
profil
Gitte Hørbye

Spillerliste

ingen img
Ahmet Avci
ingen img
Berat Bakir
profil
Berat Yüksel
ingen img
Damian Langvad
ingen img
Elias Ibrahim
ingen img
Gabriel Yassin
ingen img
Leonard Al_Selek
ingen img
Magnus Riis
profil
Marco Leang
ingen img
Noel Azizi
profil
Patrick Steinmeier Arnøje
profil
Sebastian Hørbye

Holdets aktiviteterD09-3 Drenge årgang 09 hold 3

November 2017
20.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
mandag INDE
Brøndby hallen
22.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Onsdag UDE
På bane 10
25.
lørdag

09:00 - 09:36

DBU-Stævne
AFLYST Stævne: Albertslund Stadion Kunstgræs
25.
lørdag

13:00 - 14:12

DBU-Stævne
Stævne: Hedehushallen
Foran Brøndby hallen
27.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
mandag INDE
Brøndby hallen
28.
tirsdag

17:00 - 18:00

Træningskamp
Venskabskamp mod Glostrup
Foran Brøndby hallen
29.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Onsdag UDE
På bane 10
December 2017
4.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
mandag INDE
Brøndby hallen
6.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Onsdag UDE
På bane 10
10.
søndag

09:18 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Kunst, Husumparken
11.
mandag

17:45 - 19:00

Træning
mandag INDE
Brøndby hallen
11.
mandag

18:00 - 20:00

Andet
JuleAfslutning
I Klubhuset
13.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Onsdag UDE
På bane 10
Januar 2018
7.
søndag

09:24 - 10:48

DBU-Stævne
Stævne: Karlslunde-hallerne
28.
søndag

09:00 - 10:12

DBU-Stævne
Stævne: Vallensbæk Idrætscenter kunst
Februar 2018
4.
søndag

09:36 - 09:54

DBU-Stævne
Stævne: Byparken (kunst)
Marts 2018
3.
lørdag

11:12 - 13:00

DBU-Stævne
Stævne: Lyngehallen
4.
søndag

09:18 - 10:30

DBU-Stævne
Stævne: Roskilde Idrætspark Kunstgræs

KampprogramU9 drenge B (09) Futsal 1. runde • Pulje 2

November 2017

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Brødeskov Hallen

Hørsholm-Usserød IK

FFB (3)
Spillet
Ude
Brødeskov Hallen

Brøndbyernes IF (2)

B. 82, Virum
Spillet
Ude
Brødeskov Hallen

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Brødeskov Hallen

Gilleleje FK

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 9

November 2017

Vallensbæk IF
Spillet
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

Vestia

Albertslund IF
Spillet
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

FA 2000 (1)

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9

Januar 2018

Albertslund IF
28. jan
Kl. 09.00
Ude
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
28. jan
Kl. 09.18
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Vestia

Vallensbæk IF
28. jan
Kl. 09.54
Ude
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
28. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter kunst

FA 2000 (1)

KampprogramU9 drenge B (09) Futsal 3 .runde • Pulje 2

Januar 2018

Brøndbyernes IF (2)
7. jan
Kl. 09.24
Hjemme
Karlslunde-hallerne

FFB (3)

RB 1906 (2)
7. jan
Kl. 09.48
Ude
Karlslunde-hallerne

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
7. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Karlslunde-hallerne

Hillerød Fodbold

Albertslund IF
7. jan
Kl. 10.36
Ude
Karlslunde-hallerne

Brøndbyernes IF (2)

KampprogramU9 drenge B (09) Futsal 2. runde • Pulje 2

November 2017

Brøndbyernes IF (2)
25. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Hedehushallen

Hørsholm-Usserød IK

Albertslund IF
25. nov
Kl. 13.12
Ude
Hedehushallen

Brøndbyernes IF (2)

Hørsholm-Usserød IK
25. nov
Kl. 13.48
Ude
Hedehushallen

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
25. nov
Kl. 14.00
Hjemme
Hedehushallen

Albertslund IF

KampprogramU9 drenge B (09) Futsal 4. runde • Pulje 2

Marts 2018

Hørsholm-Usserød IK
3. mar
Kl. 11.12
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
3. mar
Kl. 11.48
Hjemme
Lyngehallen

RB 1906 (2)

Brøndbyernes IF (2)
3. mar
Kl. 12.24
Hjemme
Lyngehallen

Albertslund IF

Hillerød Fodbold
3. mar
Kl. 12.48
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF (2)

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 9

Februar 2018

Ørestad IF
4. feb
Kl. 09.00
Ude
Byparken (kunst)

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
4. feb
Kl. 09.36
Hjemme
Byparken (kunst)

Albertslund IF

Brøndbyernes IF
4. feb
Kl. 09.54
Hjemme
Byparken (kunst)

Svogerslev BK

RB 1906
4. feb
Kl. 10.12
Ude
Byparken (kunst)

Brøndbyernes IF

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 5

December 2017

Brøndbyernes IF
10. dec
Kl. 09.18
Hjemme
Kunst, Husumparken

Svogerslev BK

BK Hellas
10. dec
Kl. 09.36
Ude
Kunst, Husumparken

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
10. dec
Kl. 09.54
Hjemme
Kunst, Husumparken

Husum Bk

FA 2000 (2)
10. dec
Kl. 10.12
Ude
Kunst, Husumparken

Brøndbyernes IF

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5

Marts 2018

Brøndbyernes IF
4. mar
Kl. 09.18
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

FA 2000 (2)

Husum Bk
4. mar
Kl. 09.36
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
4. mar
Kl. 09.54
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Svogerslev BK

BK Hellas
4. mar
Kl. 10.12
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Brøndbyernes IF