Menu

2. hold

2006P2 Nyheder
U11P2: Seje U11 piger ved Tårnby Cup 2017

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Betina Lund
Holdleder
ingen pic
Hanne Worsøe

Spillerliste

ingen img
Alicia Hertel
ingen img
Amalia Marie Mølgård
ingen img
Anne Trautner Petersen
ingen img
Ida Mosegaard
ingen img
Jennie Henriksen
ingen img
Jennifer Jensen
ingen img
Lara Essiz
ingen img
Lara Tasliuukur
ingen img
Leyla Peker
profil
Lærke Wagner
profil
Natalie Worsøe
ingen img
Nisa Kizilkaya
ingen img
Sofia Papastephanou
ingen img
Sofia Petersen

Holdets aktiviteterP06-2 Piger årgang 06 hold 2

November 2017
19.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Brøndbyernes IF - Tårnby FF
25.
lørdag

12:00 - 13:36

DBU-Stævne
Stævne: Ringsted-hallerne
26.
søndag

11:12 - 12:48

DBU-Stævne
Stævne: Taastrup Idrætshaller
December 2017
2.
lørdag

12:00 - 13:00

Kamp
Herlufsholm GF - Brøndbyernes IF
3.
søndag

15:12 - 16:48

DBU-Stævne
Stævne: Måløv-hallerne
10.
søndag

09:00 - 10:36

DBU-Stævne
Stævne: Sengeløse Idrætsanlæg
17.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Brøndbyernes IF - FC Damsø
Januar 2018
6.
lørdag

16:00 - 17:36

DBU-Stævne
Stævne: Borgerskolen
13.
lørdag

15:12 - 17:00

DBU-Stævne
Stævne: Faxe Ladeplads Stadion
28.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Brøndbyernes IF - Dragør BK
Februar 2018
25.
søndag

12:12 - 13:48

DBU-Stævne
Stævne: Taastrup Idrætshaller
25.
søndag

16:12 - 18:00

DBU-Stævne
Stævne: Taastrup Idrætshaller
Marts 2018
3.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Husum Bk - Brøndbyernes IF
11.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
FA 2000 - Brøndbyernes IF
18.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Brøndbyernes IF - Solrød FC
25.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Fremad Valby - Brøndbyernes IF

KampprogramU12 pige (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2

November 2017

Brøndbyernes IF (3)
26. nov
Kl. 11.12
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF (2)

Måløv BK
26. nov
Kl. 11.36
Ude
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF (3)

Brøndbyernes IF (2)
26. nov
Kl. 11.48
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Haslev FC

Fredensborg BI
26. nov
Kl. 12.00
Ude
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF (3)

Brøndbyernes IF (2)
26. nov
Kl. 12.24
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Fredensborg BI

Brøndbyernes IF (3)
26. nov
Kl. 12.36
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Haslev FC

Måløv BK
26. nov
Kl. 12.48
Ude
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF (2)

KampprogramU12 pige(06) beg. Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 3

November 2017

Brøndbyernes IF
25. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Ringsted-hallerne

Hørsholm-Usserød IK

Vejby IF
25. nov
Kl. 12.24
Ude
Ringsted-hallerne

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
25. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Ringsted-hallerne

Rosenhøj BK

Måløv BK
25. nov
Kl. 13.24
Ude
Ringsted-hallerne

Brøndbyernes IF

Kampprogram U12 pige (06) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2

December 2017

Brøndbyernes IF (3)
3. dec
Kl. 15.12
Hjemme
Måløv-hallerne

Fredensborg BI

Tølløse BK
3. dec
Kl. 15.36
Ude
Måløv-hallerne

Brøndbyernes IF (3)

Måløv BK
3. dec
Kl. 16.00
Ude
Måløv-hallerne

Brøndbyernes IF (3)

Brøndbyernes IF (3)
3. dec
Kl. 16.36
Hjemme
Måløv-hallerne

Hornbæk IF

KampprogramU12 pige(06) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2

December 2017

Brøndbyernes IF
10. dec
Kl. 09.00
Hjemme
Sengeløse Idrætsanlæg

Sorø Freja (1)

Sorø Freja (2)
10. dec
Kl. 09.24
Ude
Sengeløse Idrætsanlæg

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
10. dec
Kl. 10.00
Hjemme
Sengeløse Idrætsanlæg

Rosenhøj BK

Sct. Jørgens IF
10. dec
Kl. 10.24
Ude
Sengeløse Idrætsanlæg

Brøndbyernes IF

KampprogramU12 pige (06) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2

Januar 2018

Brøndbyernes IF (3)
6. jan
Kl. 16.00
Hjemme
Borgerskolen

Brøndbyernes IF (2)

Hvalsø IF
6. jan
Kl. 16.24
Ude
Borgerskolen

Brøndbyernes IF (3)

Brøndbyernes IF (2)
6. jan
Kl. 16.36
Hjemme
Borgerskolen

Tølløse BK

Brøndbyernes IF (3)
6. jan
Kl. 17.00
Hjemme
Borgerskolen

Tølløse BK

Hvalsø IF
6. jan
Kl. 17.12
Ude
Borgerskolen

Brøndbyernes IF (2)

Måløv BK
6. jan
Kl. 17.24
Ude
Borgerskolen

Brøndbyernes IF (3)

Brøndbyernes IF (2)
6. jan
Kl. 17.48
Hjemme
Borgerskolen

Måløv BK

KampprogramU12 pige(06) beg. Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2

Januar 2018

Havdrup GI
13. jan
Kl. 15.12
Ude
Faxe Ladeplads Stadion

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
13. jan
Kl. 15.48
Hjemme
Faxe Ladeplads Stadion

Vordingborg IF

Brøndbyernes IF
13. jan
Kl. 16.24
Hjemme
Faxe Ladeplads Stadion

Hårlev BK

Sorø Freja (2)
13. jan
Kl. 16.48
Ude
Faxe Ladeplads Stadion

Brøndbyernes IF

KampprogramU12 pige (06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2

Februar 2018

Brøndbyernes IF (2)
25. feb
Kl. 16.12
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF (3)

Fredensborg BI
25. feb
Kl. 16.36
Ude
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (3)
25. feb
Kl. 16.48
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Måløv BK

Haslev FC
25. feb
Kl. 17.00
Ude
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (3)
25. feb
Kl. 17.24
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Haslev FC

Brøndbyernes IF (2)
25. feb
Kl. 17.36
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Måløv BK

Fredensborg BI
25. feb
Kl. 17.48
Ude
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF (3)

KampprogramU12 pige(06) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3

Februar 2018

Brøndbyernes IF
25. feb
Kl. 12.12
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Hørsholm-Usserød IK

Måløv BK
25. feb
Kl. 12.36
Ude
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF

Vejby IF
25. feb
Kl. 13.00
Ude
Taastrup Idrætshaller

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
25. feb
Kl. 13.36
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Rosenhøj BK

KampprogramU12 Piger B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2

November 2017

Brøndbyernes IF
19. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Tårnby FF
December 2017

Herlufsholm GF
2. dec
Kl. 12.00
Ude
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
17. dec
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

FC Damsø
Januar 2018

Brøndbyernes IF
28. jan
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Dragør BK
Marts 2018

Husum Bk
3. mar
Kl. 11.00
Ude
Kunst, Husumparken

Brøndbyernes IF

FA 2000
11. mar
Kl. 11.30
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
18. mar
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Solrød FC

Fremad Valby
25. mar
Kl. 10.00
Ude
Valby IP, tribunen

Brøndbyernes IF