Menu
FC Nordsjælland mod FC Midtjylland A-Liga - Grundspil 2026/27 • DNK
Right to Dream Park 15-09-2026 Kl. 19.00
ude logo
FC Nordsjælland
V
HB Køge Women - FC Nordsjælland 05-09-2026 • kl. 13:00 4 - 6
V
FC Nordsjælland - Kolding IF 01-09-2026 • kl. 19:00 4 - 0
V
FC Nordsjælland - F.C. København 23-08-2026 • kl. 11:30 9 - 1
V
ASA, Aarhus - FC Nordsjælland 15-08-2026 • kl. 13:00 1 - 3
U
Brøndby IF - FC Nordsjælland 01-08-2026 • kl. 13:00 1 - 1
4
1
18°
4,2m/s
0ml.
19:28Kl.
Leveret af
ude logo
FC Midtjylland
V
FC Midtjylland - AGF 05-09-2026 • kl. 13:00 2 - 1
V
OB Q - FC Midtjylland 29-08-2026 • kl. 13:00 0 - 2
V
FC Midtjylland - ASA, Aarhus 22-08-2026 • kl. 13:00 4 - 1
V
FC Midtjylland - Kolding IF 15-08-2026 • kl. 13:00 3 - 1
U
Fortuna Hjørring - FC Midtjylland 04-08-2026 • kl. 19:00 0 - 0
Anis Ashraf
'90 +7
Kamp slut
'87 +0
Flora Kopp Højer
Assist: Rebekka Sif Brynjarsdottir
'84 +0
Ind: Rebekka Sif Brynjarsdottir
Ud: Grace Ruth Sery
'73 +0
Ind: Katrine Thisgaard
Ud: Milla-Maj Majasaari
'73 +0
Ind: Andrea Abildgaard Jeppesen
Ud: Anna Givskov
'73 +0
Ind: Josefine Hansen Uhd
Ud: Mathilde Kaihøj
'70 +0
Ind: Alberte Mott
Ud: Nellie Mulvad Gejel
'65 +0
Ind: Thea Petersen
Ud: Clara la Cour
'65 +0
Ind: Simone Andersen
Ud: Bongeka S'Mangele Gamede
'60 +0
Ind: Rikke Dybdahl
Ud: Hannah Widt Fruensgaard
'58 +0
N'sira Safi Ouedragogo
'46 +0
Ind: Saga Lily-Rose Nimb
Ud: Astrid Engsig-Karup
'46 +0
2. halvleg start
'45 +2
1. halvleg slut
'39 +0
Ida-Sofie Rathe
'34 +0
Nellie Mulvad Gejel
Assist: N'sira Safi Ouedragogo
'30 +0
Grace Ruth Sery
'0 +0
Kamp start

StillingA-Liga - Grundspil 2026/27 • DNK

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 HB Køge Women 11 8 2 1 26
2 FC Nordsjælland 11 6 4 1 22
3 Brøndby IF 11 6 3 2 21
4 Fortuna Hjørring 11 5 3 3 18
5 FC Midtjylland 11 5 3 3 18
6 ASA, Aarhus 11 5 1 5 16
7 Kolding IF 11 4 1 6 13
8 OB Q 11 4 1 6 13
9 F.C. København 11 2 0 9 6
10 AGF 11 1 0 10 3
Kommentarer
Kampgalleri
Information om cookies. Cookies er nødvendige for at hjemmesiden kan fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.
Luk