Brøndby IF Women forlænger samarbejdet med SuperBrugsen Brøndby

Brøndby IF Women har i dag forlænget aftalen med SuperBrugsen Brøndby, så Loungen i Klubhuset også de næste 2 år hedder SuperBrugsen Loungen.
"Vi vil gerne være det lokale indkøbssted i Brøndby og bakke op om Danmarks bedste kvindelige fodboldhold. Derfor er vi utroligt glade for, at samarbejdet er forlænget yderligere 2 år," udtaler butikschef Henrik Schou fra SuperBrugsen Brøndby.
Udover at være navnesponsor på Loungen leverer SuperBrugsen Brøndby også ugentligt frugt til kvindernes omklædningsrum, ligesom de leverer diverse produkter til busturene, når holdet skal til udekampe i Jylland.
"Vi er stolte, når lokale virksomheder som i dette tilfælde SuperBrugsen Brøndby vælger at støtte op om vores forskellige projekter", siger forretningsfører i Brøndbyernes IF Michael B. Espersen, som ser frem til et fortsat godt samarbejde de kommende 2 år.