Menu

2. hold

Holdets stab

Træner
profil
Robin Louis Andersen
Assistenttræner
profil
Henrik Schmidt

Spillerliste

profil
Bilal Arjouan
profil
Dogukan Deniz
profil
Emin Adnan
ingen img
Halfdan Hindsgaul-Schoop
profil
Marcus J. R. Pedersen
profil
Marcus Salmony
profil
Marius Fugmann Nielsen
profil
Mikkel Haakonsson
profil
Nickolas Christensen
profil
Nikolaj Schmidt
profil
Onur Gezen
profil
Tobias Andersen
profil
Victor Kristensen
profil
William Winding

Holdets aktiviteterD07-2 Drenge årgang 07 hold 2

Januar 2018
20.
lørdag

09:00 - 10:00

Kamp
LSF - Brøndbyernes IF
Flodvej 62, 2765 Smørum
21.
søndag

10:00 - 11:30

Træning
Masterclass LTC træning Januar
Bane 12
22.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
24.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
25.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
27.
lørdag

11:30 - 12:30

Kamp
HIK - Brøndbyernes IF
Bregnegårdsvej 25, 2900 Hellerup
29.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
31.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
Februar 2018
1.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
3.
lørdag

10:30 - 15:30

Andet
Træner camp
Klubhuset, omklædning ?
5.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
7.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
8.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
10.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Brøndbyernes IF - Vallensbæk IF
Klubhuset, omklædning ?
12.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
14.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
15.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
19.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
21.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
22.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
25.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
AB Tårnby - Brøndbyernes IF
Gemmas Allé 41, 2770 Kastrup
26.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
28.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
Marts 2018
1.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
3.
lørdag

13:24 - 14:48

DBU-Stævne
Stævne: Lyngehallen
Idrætsvej 14, 3540 Lynge
4.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Brøndbyernes IF - AB Tårnby
Klubhuset, omklædning ?
5.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
7.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
8.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
10.
lørdag

12:00 - 13:00

Kamp
Brøndbyernes IF - BK Union
Klubhuset, omklædning ?
12.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
14.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
15.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
17.
lørdag

11:30 - 12:30

Kamp
Vallensbæk IF - Brøndbyernes IF
Idræts Alle 2, 2625 Vallensbæk
19.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
21.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
22.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
24.
lørdag

12:00 - 13:00

Kamp
Brøndbyernes IF - HIK
26.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
28.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1

KampprogramU11 drenge A+B (07) Futsal 1. runde • Pulje 2

November 2017

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Tune Hallen

Kværkeby IF

Glostrup
Spillet
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Tune Hallen

BK Friheden (1)

Hvalsø IF
Spillet
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF

KampprogramU11 drenge A+B (07) Futsal 3 .runde • Pulje 2

Januar 2018

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Tune Hallen

BK Friheden (1)

Kværkeby IF
Spillet
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Tune Hallen

Hvalsø IF

Glostrup
Spillet
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF

KampprogramU11 drenge A+B (07) Futsal 2. runde • Pulje 1

December 2017

Glostrup
Spillet
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Lyngehallen

BK Friheden (2)

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Lyngehallen

FC Holte

Gilleleje FK
Spillet
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF

KampprogramU11 drenge A+B (07) Futsal 4. runde • Pulje 1

Marts 2018

Brøndbyernes IF
3. mar
Kl. 13.24
Hjemme
Lyngehallen

FC Holte

Lynge-Uggeløse IF
3. mar
Kl. 13.48
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
3. mar
Kl. 14.12
Hjemme
Lyngehallen

Gilleleje FK

BK Friheden
3. mar
Kl. 14.36
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF

KampprogramU11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4

November 2017

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Brøndby Stadion

LSF
December 2017

BK Union
Spillet
Ude
Kunst, Grøndal Centret

Brøndbyernes IF
Januar 2018

LSF
20. jan
Kl. 09.00
Ude
Smørum Idrætscenter

Brøndbyernes IF

HIK
27. jan
Kl. 11.30
Ude
Kunst, HIK

Brøndbyernes IF
Februar 2018

Brøndbyernes IF
10. feb
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Vallensbæk IF

AB Tårnby
25. feb
Kl. 10.00
Ude
Kunst, Tårnby Stadion

Brøndbyernes IF
Marts 2018

Brøndbyernes IF
4. mar
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion

AB Tårnby

Brøndbyernes IF
10. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Brøndby Stadion

BK Union

Vallensbæk IF
17. mar
Kl. 11.30
Ude
Vallensbæk Idrætscenter

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
24. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Brøndby Stadion

HIK