Menu

2. hold

Holdets stab

Træner
profil
Robin Louis Andersen
Assistenttræner
profil
Henrik Schmidt
Holdleder
profil
Jeppe Cortsen

Spillerliste

profil
Bilal Arjouan
profil
Dogukan Deniz
profil
Emin Adnan
ingen img
Halfdan Hindsgaul-Schoop
profil
Marcus J. R. Pedersen
profil
Marcus Salmony
profil
Marius Fugmann Nielsen
profil
Mikkel Haakonsson
profil
Nickolas Christensen
profil
Nikolaj Schmidt
profil
Onur Gezen
profil
Tobias Andersen
profil
William Winding

Holdets aktiviteterD07-2 Drenge årgang 07 hold 2

November 2017
20.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
22.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
25.
lørdag

10:00 - 11:00

Træningskamp
Træningskamp Avarta
Klubhuset, omklædning ?
27.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
29.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
30.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
December 2017
2.
lørdag

15:12 - 17:00

DBU-Stævne
Stævne: Lyngehallen
Idrætsvej 14, 3540 Lynge
3.
søndag

09:30 - 10:30

Kamp
AB Tårnby - Brøndbyernes IF
Gemmas Allé 41, 2770 Kastrup
4.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
6.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
7.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
11.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
13.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
14.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
17.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
BK Union - Brøndbyernes IF
Hvidkildevej 64, 2400 København NV
18.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
20.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
21.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
Januar 2018
3.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
4.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
8.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
10.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
11.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
14.
søndag

13:00 - 14:36

DBU-Stævne
Stævne: Tune Hallen
Tunehøj 7, 4030 Tune
15.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
17.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
18.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
22.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
24.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
25.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
27.
lørdag

11:30 - 12:30

Kamp
HIK - Brøndbyernes IF
Bregnegårdsvej 25, 2900 Hellerup
29.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
31.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
Februar 2018
1.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
3.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
LSF - Brøndbyernes IF
Flodvej 62, 2765 Smørum
5.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
7.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
8.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
10.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Brøndbyernes IF - Vallensbæk IF
Klubhuset, omklædning ?
12.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
14.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
15.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
19.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
21.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
22.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
26.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
28.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
Marts 2018
1.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
3.
lørdag

13:24 - 14:48

DBU-Stævne
Stævne: Lyngehallen
Idrætsvej 14, 3540 Lynge
4.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
Brøndbyernes IF - AB Tårnby
Klubhuset, omklædning ?
5.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
7.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
8.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
10.
lørdag

12:00 - 13:00

Kamp
Brøndbyernes IF - BK Union
Klubhuset, omklædning ?
12.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
14.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
15.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
17.
lørdag

11:30 - 12:30

Kamp
Vallensbæk IF - Brøndbyernes IF
Idræts Alle 2, 2625 Vallensbæk
19.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
21.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1
22.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning, Nørregårdsskolen
Horsedammen 42, 2605 Brøndby
24.
lørdag

12:00 - 13:00

Kamp
Brøndbyernes IF - HIK
26.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 13
Omklædning 1
28.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, Bane 9
Omklædning 1

KampprogramU11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 4

August 2017

Glostrup
4 - 4
livescore
Ude
Østervangsbanerne

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
6 - 1
livescore
Hjemme
Brøndby Stadion

Måløv BK
September 2017

Rosenhøj BK
2 - 5
livescore
Ude
Sønderkærskolen

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
7 - 1
livescore
Hjemme
Brøndby Stadion

Bagsværd BK

Brøndbyernes IF (1)
4 - 0
livescore
Hjemme
Brøndby Stadion

BK Avarta

BSF
4 - 4
livescore
Ude
Ballerup Idrætspark

Brøndbyernes IF (1)
Oktober 2017

Brøndbyernes IF (1)
4 - 1
livescore
Hjemme
Brøndby Stadion

LSF (2)

Lyngby Boldklub 1921
4 - 11
livescore
Ude
Lyngby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

KampprogramU11 drenge A+B (07) Futsal 1. runde • Pulje 2

November 2017

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Tune Hallen

Kværkeby IF

Glostrup
Spillet
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Tune Hallen

BK Friheden (1)

Hvalsø IF
Spillet
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF

KampprogramU11 drenge A+B (07) Futsal 3 .runde • Pulje 2

Januar 2018

Brøndbyernes IF
14. jan
Kl. 13.00
Hjemme
Tune Hallen

BK Friheden (1)

Kværkeby IF
14. jan
Kl. 13.24
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
14. jan
Kl. 14.00
Hjemme
Tune Hallen

Hvalsø IF

Glostrup
14. jan
Kl. 14.24
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF

KampprogramU11 drenge A+B (07) Futsal 2. runde • Pulje 1

December 2017

Glostrup
2. dec
Kl. 15.12
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
2. dec
Kl. 15.48
Hjemme
Lyngehallen

BK Friheden (2)

Brøndbyernes IF
2. dec
Kl. 16.24
Hjemme
Lyngehallen

FC Holte

Gilleleje FK
2. dec
Kl. 16.48
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF

KampprogramU11 drenge A+B (07) Futsal 4. runde • Pulje 1

Marts 2018

Brøndbyernes IF
3. mar
Kl. 13.24
Hjemme
Lyngehallen

FC Holte

Lynge-Uggeløse IF
3. mar
Kl. 13.48
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
3. mar
Kl. 14.12
Hjemme
Lyngehallen

Gilleleje FK

BK Friheden
3. mar
Kl. 14.36
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF

KampprogramU11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4

November 2017

Brøndbyernes IF
Spillet
Hjemme
Brøndby Stadion

LSF
December 2017

AB Tårnby
3. dec
Kl. 09.30
Ude
Kunst, Tårnby Stadion

Brøndbyernes IF

BK Union
17. dec
Kl. 11.00
Ude
Kunst, Grøndal Centret

Brøndbyernes IF
Januar 2018

HIK
27. jan
Kl. 11.30
Ude
Kunst, HIK

Brøndbyernes IF
Februar 2018

LSF
3. feb
Kl. 10.30
Ude
Smørum Idrætscenter

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
10. feb
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Vallensbæk IF

AB Tårnby
25. feb
Kl. 10.00
Ude
Kunst, Tårnby Stadion

Brøndbyernes IF
Marts 2018

Brøndbyernes IF
10. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Brøndby Stadion

BK Union

Vallensbæk IF
17. mar
Kl. 11.30
Ude
Vallensbæk Idrætscenter

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
24. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Brøndby Stadion

HIK

StillingU11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brøndbyernes IF (1) 8 6 2 0 20
2 BSF 8 6 2 0 20
3 LSF (2) 8 5 0 3 15
4 Glostrup 8 3 3 2 12
5 Lyngby Boldklub 1921 8 4 0 4 12
6 Rosenhøj BK 8 3 2 3 11
7 Bagsværd BK 8 2 1 5 7
8 Måløv BK 8 1 0 7 3
9 BK Avarta 8 0 2 6 2