Menu

1. hold

Holdets stab

Træner
ingen pic
Peter Elkan Jørgensen
Træner
ingen pic
Kim Lyng Madsen
Holdleder
ingen pic
Morten Broberg

Spillerliste

profil
Daniel Juma
profil
Elias Genssler Broberg
profil
Elias Hansen
profil
Emir Yilmaz
profil
Emre Deniz
ingen img
Frederik Christensen
profil
Josef Elouamari
ingen img
Leutrim Callaku
profil
Loran Aslani
profil
Roni Aliji
profil
Sami Mir
ingen img
Samuel Rasmussen
ingen img
Victor Lyng Jacobsen
profil
William Jørgensen

Holdets aktiviteterD09-1 Drenge årgang 09 hold 1

Januar 2018
20.
lørdag

09:00 - 13:00

Stævne
Solrød Meny Cup 2018.
Solrød Idræts Center, Tingryds Alle 27, 2680 Solrød.
21.
søndag

09:00 - 11:00

Stævne
Brøndby Futsal Cup.
Brøndbyhallen, Brøndby stadion 10, 2605 Brøndby.
22.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Indendørs træning
Brøndbyvester Skole, Gymnastiksal
24.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 10
25.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 14A+B
26.
fredag

18:15 - 19:15

Træningskamp
CL for kids kamp U9 B-rækken
Brøndby Stadion
27.
lørdag

10:00 - 11:00

Træningskamp
CL for kids kamp U-9 A-rækken
Brøndby Stadion
27.
lørdag

10:00 - 11:00

Træningskamp
CL for kids kamp U9 B-rækken
Brøndby Stadion
28.
søndag

09:00 - 12:00

Stævne
DBU Vinterbold stævne
Brøndby Stadion
29.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Indendørs træning
Brøndbyvester Skole, Gymnastiksal
31.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 10
Februar 2018
1.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
1.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 14A+B
2.
fredag

18:15 - 19:15

Træningskamp
CL for kids kamp U9 A-rækken
Brøndby Stadion
3.
lørdag

12:00 - 13:00

Træningskamp
CL for kids kamp U9 A-rækken
Tingsryds Alle 27, 2680 Solrød Strand
4.
søndag

09:00 - 12:00

Stævne
DBU Vinterbold stævne
Brøndby Stadion / Gentofte Vangede kunstbaner, Mosebuen 28b, 2820 Gentofte.
5.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Indendørs træning
Brøndbyvester Skole, Gymnastiksal
7.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 10
8.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
8.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 14A+B
10.
lørdag

12:00 - 16:00

Stævne
Greve Goal Show 2018
Greve Idræts Center, lillevangsvej 88, 2670 Greve.
11.
søndag

12:00 - 16:00

Stævne
Greve Goal Show 2018
Greve Idræts Center, Lillevangsvej 88, 2670 Greve.
12.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Indendørs træning
Brøndbyvester Skole, Gymnastiksal
14.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 10
15.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
15.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 14A+B
18.
søndag

09:30 - 10:30

Træningskamp
CL for kids U9 A-rækken
Stadionvej 80, 2600 Glostrup
19.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Indendørs træning
Brøndbyvester Skole, Gymnastiksal
21.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 10
22.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
22.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 14A+B
25.
søndag

11:00 - 12:30

Stævne
DBU Futsal.
Tunehallen, Tunehøj 7, 4030 Tune
26.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Indendørs træning
Brøndbyvester Skole, Gymnastiksal
28.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 10
Marts 2018
1.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
1.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 14A+B
4.
søndag

09:00 - 12:00

Stævne
DBU Vinterbold stævne
Brøndby Stadion
5.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Indendørs træning
Brøndbyvester Skole, Gymnastiksal
7.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 10
8.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
8.
torsdag

16:45 - 18:15

Træning
Udendørs træning
Brøndby Stadion, bane 14A+B
15.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
18.
søndag

15:30 - 16:30

Træningskamp
CL for kids kamp U9 A-række.
Bregnegårdsvej 25, 2900 Hellerup.
18.
søndag

15:30 - 16:30

Træningskamp
CL for kids kamp U9 B-rækken
Bregnegårdsvej 25, 2900 Hellerup.
22.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
29.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
April 2018
5.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
12.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
19.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
26.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
Maj 2018
3.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
10.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
17.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
24.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
31.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
Juni 2018
7.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
14.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)
21.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifik træning med Masterclass
Bane 13 eller Kostalden (man møder omklædt ved banen)

KampprogramU9 drenge A (09) Futsal 1. runde • Pulje 1

November 2017

Brøndbyernes IF (1)
Spillet
Hjemme
Brødeskov Hallen

FC Holte

Rudersdal Boldklub
Spillet
Ude
Brødeskov Hallen

Brøndbyernes IF (1)

FC Holte
Spillet
Ude
Brødeskov Hallen

Brøndbyernes IF (1)

Greve Fodbold
Spillet
Ude
Brødeskov Hallen

Brøndbyernes IF (1)

KampprogramU9 drenge A (09) Futsal 1. runde • Pulje 2

November 2017

Solrød FC
Spillet
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Tune Hallen

Himmelev-Veddelev BK

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Tune Hallen

Holbæk B&I

Himmelev-Veddelev BK
Spillet
Ude
Tune Hallen

Brøndbyernes IF (2)