Menu

1. hold

Træningstider   pr. 1/11 2017
Mandag     16.00 - 17.45    Brøndbyhallen (indendørs) 
Onsdag     16.45 - 18.15   Kostalden (udendørs)
Torsdag     16.45  18.15   Kunstbane 9 (udendørs)
   
2007P1 nyheder
Fodboldtræner hyldet med pris
2007P1 nyheder
Vinder af U11-A rækken
2007P1 nyheder
Vinder af Kronborg cup 2017
2007P1 nyheder
Beach soccer succes
2007P1 nyheder
U10 pige stævne, en stor succes
2007P1 nyheder
Fantastisk resultat og udvikling til Madsby cup
2007P1 nyheder
Vinder af Halör cup 2017
2007P1 nyheder
Rent bord til AB cup 2017

Holdets stab

Træner
profil
David Blazek
Assistenttræner
profil
Theresa Stick
Holdleder
profil
Lone Helleskov-Duus
Cheftræner
profil
Henrik Helleskov-Duus

Spillerliste

profil
Alma Babovic
profil
Caroline Stick
profil
Frederikke Petersen
profil
Isabella Helleskov-Duus
profil
Katrine Dalgas Olsen
profil
Klara Poulsen
profil
Luna Jørgensen
profil
Mathilde Jeldtoft Abrahamsen
profil
Maya Knudsen
profil
Sofie Gram
profil
Sofie Vanglund

Aktiviteter

KampprogramU12 piger A (06) Futsal 2. runde • Pulje 1

December 2017

Fredensborg BI
2. dec
Kl. 15.00
Ude
Ringsted-hallerne

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
2. dec
Kl. 15.36
Hjemme
Ringsted-hallerne

Ringsted Dame FK

Farum BK
2. dec
Kl. 16.12
Ude
Ringsted-hallerne

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
2. dec
Kl. 16.48
Hjemme
Ringsted-hallerne

Karlslunde IF

KampprogramU11 piger B (07) Futsal 2. runde • Pulje 1

November 2017

Brøndbyernes IF
25. nov
Kl. 15.00
Hjemme
Lyngehallen

Farum BK

Brøndbyernes IF
25. nov
Kl. 16.00
Hjemme
Lyngehallen

Herstedøster IC

FFB
25. nov
Kl. 16.24
Ude
Lyngehallen

Brøndbyernes IF

KampprogramU12 Piger A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1

November 2017

Sundby Bk.
19. nov
Kl. 10.00
Ude
Kunst, Sundby/Kløvermarken

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (2)
19. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

B93
December 2017

Espergærde IF
13. dec
Kl. 23.59
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Brøndbyernes IF (1)

HIK
17. dec
Kl. 10.30
Ude
Kunst, HIK

Brøndbyernes IF (2)
Januar 2018

Brøndbyernes IF (1)
6. jan
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Ringsted Dame FK

Brøndbyernes IF (1)
13. jan
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion

HIK

Brøndbyernes IF (2)
14. jan
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Greve Fodbold

Fredensborg BI
21. jan
Kl. 10.30
Ude
Fredensborg Stadion

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (1)
27. jan
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Farum BK

Sundby Bk.
28. jan
Kl. 10.15
Ude
Sundby/Kløvermarken

Brøndbyernes IF (2)
Marts 2018

Brøndbyernes IF (2)
4. mar
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Ringsted Dame FK

B93
4. mar
Kl. 15.00
Ude
Kunst, Ryparken

Brøndbyernes IF (1)

Espergærde IF
7. mar
Kl. 23.59
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (1)
10. mar
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Fredensborg BI

Brøndbyernes IF (2)
18. mar
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
24. mar
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Greve Fodbold

Farum BK
25. mar
Kl. 12.00
Ude
Farum Park

Brøndbyernes IF (2)

Facebook

Instagram "BIF2007P1