Menu

U10-1

Holdets stab

Cheftræner
profil
Frederik Bading Jørgensen
Assistenttræner
ingen pic
Emil Kühlmann

Spillerliste

profil
Alexander Valentin Jørgensen
ingen img
Ali Al-Najar
ingen img
Alifaik Faiki
ingen img
Arda Ekmen
ingen img
Aron Fischer Hockerup
profil
Ceyhun Humet
ingen img
Elias Hansen
ingen img
Harry Leon Aso
ingen img
Louis Coong
profil
Markus Petersen
profil
Niaz Arendt Jensen
ingen img
Oskar Knebelow
profil
Sebastian Bangshof
profil
Sivajan Sivakumar
profil
Tahir Cevher
profil
Yusuf Demir

Holdets aktiviteterD08-1 Drenge årgang 08 hold 1

September 2017
25.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
25.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
26.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
26.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
28.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
28.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
30.
lørdag

10:00 - 12:00

Træningskamp
Træningskamp mod AB Tårnby
AB Tårnby
Oktober 2017
2.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
2.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
3.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
3.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
5.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
5.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
7.
lørdag

11:00 - 13:30

DBU-Stævne
Stævne: Køge Stadion
7.
lørdag

11:00 - 13:30

DBU-Stævne
Stævne: Køge Stadion
7.
lørdag

11:00 - 13:30

DBU-Stævne
Stævne: Roskilde Idrætspark
7.
lørdag

11:00 - 13:30

DBU-Stævne
Stævne: Roskilde Idrætspark
9.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
9.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
10.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
10.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
12.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
12.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
15.
søndag

10:00 - 12:00

Træningskamp
Træningskamp mod B1908
Brøndby Stadion
16.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
16.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
17.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
17.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
19.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
19.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
23.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
23.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
24.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
24.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
26.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
26.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
27.
fredag

15:00 - 21:00

Stævne
Træningsstævne FCM
Brøndby Stadion
29.
søndag

11:00 - 13:30

DBU-Stævne
Stævne: Røsnæshallen
29.
søndag

11:00 - 13:30

DBU-Stævne
Stævne: Røsnæshallen
29.
søndag

13:00 - 15:30

DBU-Stævne
Stævne: Akademisk Boldklub
29.
søndag

13:00 - 15:30

DBU-Stævne
Stævne: Akademisk Boldklub
30.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
30.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
31.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
31.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
November 2017
2.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
2.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
6.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
6.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
7.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
7.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
9.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
9.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
11.
lørdag

09:00 - 12:00

Træningskamp
Træningsstævne mod B1908, HIK og Holbæk
Brøndby Stadion
12.
søndag

10:00 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Brøndby Stadion Kunst
12.
søndag

10:00 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Brøndby Stadion Kunst
12.
søndag

10:00 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Bagsværd Stadion Kunstgræs
12.
søndag

10:00 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Bagsværd Stadion Kunstgræs
13.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
13.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
14.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
14.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
16.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
16.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
20.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
20.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
21.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
21.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
23.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
23.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
25.
lørdag

10:00 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
lørdag

10:00 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Roskilde Idrætspark Kunstgræs
26.
søndag

10:30 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Lyngby Stadion
27.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
27.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
28.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
28.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
30.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
30.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
December 2017
4.
mandag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
4.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
5.
tirsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
5.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
7.
torsdag

15:30 - 16:15

Træning
Specifiktræning
7.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
9.
lørdag

10:00 - 11:00

Træningskamp
Træningskamp mod Malmø (hjemme)
11.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
12.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
14.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
Marts 2018
10.
lørdag

10:00 - 11:00

Træningskamp
Træningskamp mod Malmø (ude)
Maj 2018
18.
fredag

07:00 - 23:00

Stævne
Stævne Düsseldorf
Brøndby Stadion

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 2

August 2017

Brøndbyernes IF (1)
3 - 4
Hjemme
Rundforbi Stadion

Farum BK

Lyngby Boldklub 1921
-
Ude
Rundforbi Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
-
Hjemme
Rundforbi Stadion

BSV af 2016

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 3

August 2017

Brøndbyernes IF (2)
3 - 2
Hjemme
Ballerup Idrætspark

LSF

Køge BK
0 - 10
Ude
Ballerup Idrætspark

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
5 - 3
Hjemme
Ballerup Idrætspark

BSF

BK Friheden
1 - 7
Ude
Ballerup Idrætspark

Brøndbyernes IF (2)

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 1

September 2017

Bagsværd BK
0 - 10
Ude
Akademisk Boldklub

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
16 - 0
Hjemme
Akademisk Boldklub

AB

Brøndbyernes IF (1)
2 - 1
Hjemme
Akademisk Boldklub

B. 1973, Herlev

BK Friheden
2 - 4
Ude
Akademisk Boldklub

Brøndbyernes IF (1)

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 2

September 2017

Brøndbyernes IF (2)
3 - 3
Hjemme
Brøndby Stadion

BSV af 2016

FC Holte
-
Ude
Brøndby Stadion

Brøndbyernes IF (2)

Espergærde IF
4 - 4
Ude
Brøndby Stadion

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
-
Hjemme
Brøndby Stadion

BSF

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 2

Oktober 2017

BSV af 2016
29. okt
Kl. 13.00
Ude
Akademisk Boldklub

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
29. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Akademisk Boldklub

AB

Brøndbyernes IF (1)
29. okt
Kl. 14.30
Hjemme
Akademisk Boldklub

Lyngby Boldklub 1921

Farum BK
29. okt
Kl. 15.00
Ude
Akademisk Boldklub

Brøndbyernes IF (1)

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 4

Oktober 2017

Brøndbyernes IF (2)
29. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Røsnæshallen

Holbæk B&I

RB 1906
29. okt
Kl. 11.30
Ude
Røsnæshallen

Brøndbyernes IF (2)

Ringsted IF
29. okt
Kl. 12.00
Ude
Røsnæshallen

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
29. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Røsnæshallen

Raklev GI

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 • Pulje 1

November 2017

Brøndbyernes IF (1)
12. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

BSV af 2016

BK Friheden
12. nov
Kl. 10.30
Ude
Brøndby Stadion Kunst

Brøndbyernes IF (1)

B. 1973, Herlev
12. nov
Kl. 11.00
Ude
Brøndby Stadion Kunst

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
12. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

AB

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 • Pulje 2

November 2017

Espergærde IF
12. nov
Kl. 10.00
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
12. nov
Kl. 10.30
Hjemme
Bagsværd Stadion Kunstgræs

BSF

FC Holte
12. nov
Kl. 11.30
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
12. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Bagsværd Stadion Kunstgræs

Bagsværd BK

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 • Pulje 2

Oktober 2017

Brøndbyernes IF (1)
7. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Køge Stadion

Bagsværd BK

MB
7. okt
Kl. 11.30
Ude
Køge Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Køge BK
7. okt
Kl. 12.00
Ude
Køge Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
7. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Køge Stadion

Holbæk B&I

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 • Pulje 4

Oktober 2017

Brøndbyernes IF (2)
7. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Næstved I.F.

Farum BK
7. okt
Kl. 11.30
Ude
Roskilde Idrætspark

Brøndbyernes IF (2)

RB 1906
7. okt
Kl. 12.00
Ude
Roskilde Idrætspark

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
7. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

FC Holte

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 2

September 2017

B. 1973, Herlev
Spillet
Ude
Brøndby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
Spillet
Hjemme
Brøndby Stadion

BSV af 2016

Herfølge BK
Spillet
Ude
Brøndby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
Spillet
Hjemme
Brøndby Stadion

Lyngby Boldklub 1921

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 4

September 2017

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Ballerup Idrætspark

BSF

RB 1906
Spillet
Ude
Ballerup Idrætspark

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Ballerup Idrætspark

Haslev FC

Køge BK
Spillet
Ude
Ballerup Idrætspark

Brøndbyernes IF (2)

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 2

November 2017

Brøndbyernes IF (1)
26. nov
Kl. 10.30
Hjemme
Lyngby Stadion

BSV af 2016

B. 1973, Herlev
26. nov
Kl. 11.00
Ude
Lyngby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
26. nov
Kl. 11.30
Hjemme
Lyngby Stadion

Lyngby Boldklub 1921

Herfølge BK
26. nov
Kl. 12.00
Ude
Lyngby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 4

November 2017

RB 1906
25. nov
Kl. 10.00
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
25. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Haslev FC

Brøndbyernes IF (2)
25. nov
Kl. 11.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

BSF

Køge BK
25. nov
Kl. 12.00
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Brøndbyernes IF (2)