Menu

Holdets stab

Træner
profil
Frederik Bading Jørgensen
Assistenttræner
profil
Mike Surel Abildgaard Nielsen

Spillerliste

ingen img
Anthon Hansen
profil
Danial Riaz
profil
Danis Faljic
profil
Dino Alijagic
profil
Emil Christensen
profil
Ibrahim Figuigui
profil
Julius Lockhart
profil
Louis Gronemann
profil
Sebastian Rosenwanger
profil
Victor Kristensen
profil
Walid Benyahya
ingen img
William Levi-Nørgaard

Holdets aktiviteterD07-1 Drenge årgang 07 hold 1

Maj 2017
30.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
Juni 2017
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
2.
fredag

14:00 - 15:30

Stævne
Pinse Cup
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
11.
søndag

10:00 - 11:00

Stævne
DBU 5/mands
Korsdalsvej 100, 2610 Rødovre
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7

KampprogramU10 drenge 5-mands (07) 1-Forårsserie 11/6 Medalje • Pulje 1, 2 baner

Juni 2017

IF Skjold Birkerød
11. jun
Kl. 10.00
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (1)
11. jun
Kl. 10.18
Hjemme
Espelundens Idrætsanlæg

IF Skjold Birkerød

Brøndbyernes IF (2)
11. jun
Kl. 10.36
Hjemme
Espelundens Idrætsanlæg

AB

BK Avarta
11. jun
Kl. 11.12
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (1)
11. jun
Kl. 11.12
Hjemme
Espelundens Idrætsanlæg

BK Friheden

Brøndbyernes IF (2)
11. jun
Kl. 11.48
Hjemme
Espelundens Idrætsanlæg

BK Friheden

BK Avarta
11. jun
Kl. 11.48
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

Brøndbyernes IF (1)

KampprogramU10 drenge 5-mands (07) 1 - Forårsserie 28/5 • Pulje 1, 3 baner

Maj 2017

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Strandmarkens Fritidscenter

Tuse IF

Brøndbyernes IF (1)
Spillet
Hjemme
Strandmarkens Fritidscenter

BK Friheden

IF Skjold Birkerød
Spillet
Ude
Strandmarkens Fritidscenter

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (1)
Spillet
Hjemme
Strandmarkens Fritidscenter

Hillerød Fodbold

Melby-Liseleje IF
Spillet
Ude
Strandmarkens Fritidscenter

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Strandmarkens Fritidscenter

Lyngby Boldklub 1921

AB
Spillet
Ude
Strandmarkens Fritidscenter

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (1)
Spillet
Hjemme
Strandmarkens Fritidscenter

AB