Menu

U10-1

Holdets stab

Cheftræner
profil
Frederik Bading Jørgensen

Spillerliste

profil
Alexander Valentin Jørgensen
ingen img
Ali Al-Najar
profil
Arda Ekmen
ingen img
Aron Fischer Hockerup
profil
Ceyhun Humet
profil
Elias Hansen
profil
Harry Leon Aso
profil
Markus Petersen
profil
Niaz Arendt Jensen
profil
Tahir Cevher
profil
Yusuf Demir

Holdets aktiviteterD08-1 Drenge årgang 08 hold 1

Januar 2018
21.
søndag

11:00 - 13:00

Træning
Træning
Omklædning 7
22.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
23.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
25.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
27.
lørdag

15:15 - 16:30

Træningskamp
KB ude
Peter Bangs Vej 147, 2000 Frederiksberg
29.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
30.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
Februar 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
11.
søndag

11:00 - 13:00

Træning
Træning
Omklædning 7
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
17.
lørdag

10:00 - 14:00

Stævne
Dragør Cup (indendørs)
Kalvebodvej 253
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
Marts 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
4.
søndag

11:00 - 13:00

Træning
Træning
Omklædning 7
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
10.
lørdag

09:00 - 15:00

Træningskamp
Malmö ude
Omklædning 7
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
24.
lørdag

09:00 - 10:00

Stævne
Brøndby Mini Elite Cup (indendørs)
Brøndby Hallen
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
29.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
30.
fredag

14:00 - 15:00

Stævne
Holland
April 2018
2.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
3.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
5.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
9.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
10.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
12.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
16.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
17.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
19.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
23.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
24.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
26.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
30.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
Maj 2018
1.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
3.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
7.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
8.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
10.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
14.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
15.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
17.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
18.
fredag

07:00 - 23:00

Stævne
Stævne Düsseldorf
Brøndby Stadion
21.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
22.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
24.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
28.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
29.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
31.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
Juni 2018
4.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
5.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
7.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
11.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
12.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
14.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
18.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
19.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7
21.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omklædning 7

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 2

September 2017

B. 1973, Herlev
Spillet
Ude
Brøndby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
Spillet
Hjemme
Brøndby Stadion

BSV af 2016

Herfølge BK
Spillet
Ude
Brøndby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
Spillet
Hjemme
Brøndby Stadion

Lyngby Boldklub 1921

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 4

September 2017

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Ballerup Idrætspark

BSF

RB 1906
Spillet
Ude
Ballerup Idrætspark

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (2)
Spillet
Hjemme
Ballerup Idrætspark

Haslev FC

Køge BK
Spillet
Ude
Ballerup Idrætspark

Brøndbyernes IF (2)