Menu

2. hold

Holdets stab

Træner
profil
Robin Louis Andersen
Assistenttræner
profil
Henrik Schmidt
Holdleder
profil
Jeppe Cortsen

Spillerliste

profil
David Cortsen
profil
Dogukan Deniz
profil
Kubilay Aslan
profil
Marcus J. R. Pedersen
profil
Marcus Salmony
profil
Marius Fugmann Nielsen
profil
Mikkel Haakonsson
profil
Nickolas Christensen
profil
Nikolaj Schmidt
profil
Onur Gezen
profil
Sebastian Jensen
profil
Tobias Andersen
profil
William Winding

Holdets aktiviteterD07-2 Drenge årgang 07 hold 2

Maj 2017
31.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
Juni 2017
1.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
3.
lørdag

09:00 - 18:00

Stævne
Fremad Valby Cup 2017
Julius Andersensvej 8, 2450 København SV
7.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
11.
søndag

10:00 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Ledøje Idrætscenter
Flodvej 62, 2765 Smørum
12.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
14.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
15.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
19.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
21.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
22.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
26.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
28.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
29.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
August 2017
7.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
9.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
10.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
14.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
16.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
17.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
21.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
23.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
24.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
28.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
30.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
31.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
September 2017
4.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
6.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
7.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
11.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
13.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
14.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
18.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
20.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
21.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
25.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
27.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
28.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
Oktober 2017
2.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
4.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
5.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B
9.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, kunst
Bane 10
11.
onsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning, græs
Bane 8A
12.
torsdag

18:15 - 19:45

Træning
Træning, græs
Bane 8B

KampprogramU10 drenge 5-mands (07) 1 - 11.juni Medaljestævne • Pulje 1, 3 baner

Juni 2017

LSF (2)
11. jun
Kl. 10.00
Ude
Ledøje Idrætscenter

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (1)
11. jun
Kl. 10.00
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Tuse IF

Brøndbyernes IF (2)
11. jun
Kl. 10.36
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

LSF (1)

Lyngby Boldklub 1921 (1)
11. jun
Kl. 10.36
Ude
Ledøje Idrætscenter

Brøndbyernes IF (1)

Lyngby Boldklub 1921 (3)
11. jun
Kl. 10.54
Ude
Ledøje Idrætscenter

Brøndbyernes IF (2)

LSF (1)
11. jun
Kl. 11.12
Ude
Ledøje Idrætscenter

Brøndbyernes IF (1)

B. 1973, Herlev
11. jun
Kl. 11.30
Ude
Ledøje Idrætscenter

Brøndbyernes IF (2)

Brøndbyernes IF (1)
11. jun
Kl. 11.48
Hjemme
Ledøje Idrætscenter

Lyngby Boldklub 1921 (2)