Menu

1. hold

Træningstider    
Mandag   16.45  - 18.00    Kunstgræsbane 12 
Onsdag   16.45  - 18.00    Kunstgræsbane 12 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Dennis Nelbom
Assistenttræner
ingen pic
Ulrich Zilstorff
Holdleder
ingen pic
Hugo Høyer
Holdleder
ingen pic
Thomas Milton Kristensen

Spillerliste

ingen img
Almira Essiz
profil
Amalia Jeppson
profil
Caroline Fischer
ingen img
Celine Nelbom
profil
Emma Høyer
profil
Esther Markussen
ingen img
Ida Ammitzbøll Klausen
ingen img
Jessica Rogér-Jepsen
profil
Karoline Andersen
ingen img
Laura Bengtson
profil
Leonora Sophie Beyer Hansen
profil
Malou Kristensen
ingen img
Mille Markussen
profil
Sofie Zilstorff
profil
Vega Treager
ingen img
Vigga Bleiback

Holdets aktiviteterP09-1 Piger årgang 09 hold 1

Januar 2018
20.
lørdag

09:00 - 12:10

Stævne
Brøndby Futsal P U9 B/C
Brøndby Hallen
22.
mandag

17:20 - 19:00

Træning
Træning
Brøndbyhallen, omklædt
24.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
28.
søndag

09:00 - 10:30

Stævne
SBU VINTERBOLD B93 U9 B/C (Udendørs)
Kunst, B93
29.
mandag

17:20 - 19:00

Træning
Træning
Brøndbyhallen, omklædt
31.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
Februar 2018
4.
søndag

09:00 - 10:30

Stævne
SBU VINTERBOLD U9 B/C (Udendørs)
Greve Idræts Center Kunstgræs
5.
mandag

17:20 - 19:00

Træning
Træning
Brøndbyhallen. omklædt
7.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
12.
mandag

17:20 - 19:00

Træning
Træning
Brøndbyhallen, omklædt
14.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
19.
mandag

17:20 - 19:00

Træning
Træning
Brøndbyhallen, omklædt
21.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
25.
søndag

11:24 - 12:36

Stævne
Solvangshallen Pige U9 B
Solvangshallen
25.
søndag

11:24 - 12:36

Stævne
Blovstrødhallen  U9 C (Begyndere)
Blovstrødhallen
26.
mandag

17:20 - 19:00

Træning
Træning
Brøndbyhallen, omklædt
28.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
Marts 2018
4.
søndag

09:00 - 10:12

Stævne
SBU VINTERBOLD Allerød Fodbold Klub U9 B (Udendørs)
Allerød Fodbold Klub
5.
mandag

17:20 - 19:00

Træning
Træning
Brøndbyhallen, omklædt
7.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
10.
lørdag

12:00 - 14:00

Stævne
U10 Begynder stævne for U9B
Charlotteskolen, Charlottegårdsvej 1, 2640 Hedehusene
12.
mandag

17:20 - 19:00

Træning
Træning
Brøndbyhallen, omklædt
14.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
19.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
21.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
26.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
28.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
April 2018
2.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
4.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
9.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
11.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
13.
fredag

16:00 - 12:00

Andet
Træningslejren i Uge 15 (13. til 15. April)
tilgår
16.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
18.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
23.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
25.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
30.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
Maj 2018
2.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
Træning
Kostalden, omklædt
Juni 2018
9.
lørdag

08:00 - 18:00

Stævne
Sommerlandsjælland cup 2018 B niveau
tilgår
9.
lørdag

08:00 - 18:00

Stævne
Sommerlandsjælland cup 2018 C niveau
Tilgår

KampprogramU9 piger B (09) Futsal 1. runde • Pulje 1