Menu

2. hold

Holdets stab

Træner
ingen pic
Kosma Zalewski
Holdleder
ingen pic
Brian Nielsen

Spillerliste

ingen img
Daniel Krogsfeldt
profil
Engin Kanturovski
profil
Hamid Noorzad
profil
Jonas Hasselblad Hansen
ingen img
Lucas Sykus
ingen img
Marcus Rasmussen
ingen img
Mohamed Buzquurz
profil
Oliver Aksel Wentzel Truelsen
ingen img
Philip Ørtoft
ingen img
yaw appau
ingen img
Yousef Zibuh

Holdets aktiviteterD05-2 Drenge årgang 05 hold 2

September 2017
25.
mandag

16:15 - 18:15

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
27.
onsdag

17:30 - 18:30

Kamp
KFUM BK, Roskilde - Brøndbyernes IF
Lillevang Idrætscenter Snebærvej 16, 4000 Roskilde
28.
torsdag

17:30 - 19:45

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
30.
lørdag

11:00 - 12:00

Træningskamp
Træningskamp mod Solrød FC
Solrød Idrætscenter, Tingsryds Alle 27, 2680 Solrød Strand
Oktober 2017
2.
mandag

16:15 - 18:15

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
4.
onsdag

16:15 - 18:15

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
5.
torsdag

17:30 - 19:45

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
8.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
Karlslunde IF - Brøndbyernes IF
Karlslunde Stadion Kongens Enge 42, 2690 Karlslunde
9.
mandag

16:15 - 18:15

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
11.
onsdag

16:15 - 18:15

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
12.
torsdag

17:30 - 19:45

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
14.
lørdag

11:30 - 12:30

Kamp
Brøndbyernes IF - Tuse IF
Omklædningen i klubhuset
16.
mandag

16:15 - 18:15

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
18.
onsdag

16:15 - 18:15

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
19.
torsdag

17:30 - 19:45

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
23.
mandag

16:15 - 18:15

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
25.
onsdag

16:15 - 18:15

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
26.
torsdag

17:30 - 19:45

Træning
Træning
Omklædningen i klubhuset
Februar 2018
25.
søndag

14:00 - 15:00

Andet
Vi skal stille forældre til bod på stadion mod FC Helsingør

StillingU13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brøndbyernes IF 6 5 0 1 15
2 Karlslunde IF 5 4 0 1 12
3 RB 1906 5 3 0 2 9
4 Glostrup 4 3 0 1 9
5 Tuse IF 6 3 0 3 9
6 Albertslund IF 6 2 2 2 8
7 KFUM BK, Roskilde 6 2 0 4 6
8 Taastrup FC 5 1 1 3 4
9 Farum BK 6 1 1 4 4
10 Holbæk B&I 5 1 0 4 3

KampprogramU13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3

August 2017

Glostrup
2 - 7
livescore
Ude
Østervangsbanerne

Brøndbyernes IF
September 2017

Taastrup FC
1 - 11
livescore
Ude
NyBolig Park

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
8 - 0
livescore
Hjemme
Brøndby Stadion

RB 1906

Brøndbyernes IF
6 - 2
livescore
Hjemme
Brøndby Stadion

Holbæk B&I

Farum BK
0 - 6
livescore
Ude
Farum Park

Brøndbyernes IF

Albertslund IF
5 - 4
livescore
Ude
Albertslund Stadion

Brøndbyernes IF

KFUM BK, Roskilde
27. sep
Kl. 17.30
Ude
Lillevang Idrætscenter

Brøndbyernes IF
Oktober 2017

Karlslunde IF
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Karlslunde Stadion

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
14. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Brøndby Stadion

Tuse IF

KampprogramUngdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (05) 17/18 • Pulje 1

September 2017

Brøndbyernes IF (2)
5 - 1
livescore
Hjemme
Brøndby Stadion

Bagsværd BK (2)

Værløse BK (2)
UHT
Ude
Værløse Stadion

Brøndbyernes IF (2)