Menu

Holdets stab

Træner
profil
Viktor Kynde
Assistenttræner
ingen pic
Lars Eslund

Spillerliste

ingen img
Daniel Johannsen
profil
Frederik Rosengård Engqvist
profil
Luca Gude
profil
Mads Severin
profil
Marius Sebastian Jørgensen
profil
Noah Emil Hjort Ibsen
profil
Noah Emil Sømmergaard
profil
Oliver Bonito
profil
Saman Jalaei
profil
William Holm Schaffalitsky de Muckadel

Holdets aktiviteterD06-1 Drenge årgang 06 hold 1

Marts 2017
28.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
30.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
April 2017
3.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
4.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
6.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
8.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Brøndbyernes IF (1) - Snekkersten IF
10.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
11.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
13.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
14.
fredag

09:00 - 20:00

Stævne
HOLLAND
17.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
18.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
20.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
23.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Lyngby Boldklub 1921 (1) - Brøndbyernes IF (1)
24.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
25.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
26.
onsdag

19:00 - 20:00

Kamp
Frederikssund FB (1) - Brøndbyernes IF (1)
27.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
Maj 2017
1.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
2.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
4.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
6.
lørdag

12:30 - 13:30

Kamp
Brøndbyernes IF (1) - Værløse BK
8.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
9.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
9.
tirsdag

17:30 - 18:30

Kamp
BSF (1) - Brøndbyernes IF (1)
11.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
15.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
16.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
18.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
20.
lørdag

12:30 - 13:30

Kamp
Brøndbyernes IF (1) - Farum BK (1)
22.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
23.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
23.
tirsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Vallensbæk IF - Brøndbyernes IF (1)
25.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
26.
fredag

09:00 - 20:00

Stævne
TYSKLAND
29.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
30.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
Juni 2017
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
3.
lørdag

12:30 - 13:30

Kamp
Brøndbyernes IF (1) - Hørsholm-Usserød IK (1)
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
10.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
RB 1906 - Brøndbyernes IF (1)
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Omkædning 7

StillingU11 Drenge 1 8-mands (06) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brøndbyernes IF (1) 0 0 0 0 0
2 BSF (1) 0 0 0 0 0
3 Farum BK (1) 0 0 0 0 0
4 Frederikssund FB (1) 0 0 0 0 0
5 Hørsholm-Usserød IK (1) 0 0 0 0 0
6 Lyngby Boldklub 1921 (1) 0 0 0 0 0
7 RB 1906 0 0 0 0 0
8 Snekkersten IF 0 0 0 0 0
9 Vallensbæk IF 0 0 0 0 0
10 Værløse BK 0 0 0 0 0

KampprogramU11 Drenge 1 8-mands (06) • Pulje 1

April 2017

Brøndbyernes IF (1)
8. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Snekkersten IF

Lyngby Boldklub 1921 (1)
23. apr
Kl. 11.00
Ude
Lyngby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Frederikssund FB (1)
26. apr
Kl. 19.00
Ude
Frederikssund Stadion

Brøndbyernes IF (1)
Maj 2017

Brøndbyernes IF (1)
6. maj
Kl. 12.30
Hjemme
Brøndby Stadion

Værløse BK

BSF (1)
9. maj
Kl. 17.30
Ude
Ballerup Idrætspark

Brøndbyernes IF (1)

Brøndbyernes IF (1)
20. maj
Kl. 12.30
Hjemme
Brøndby Stadion

Farum BK (1)

Vallensbæk IF
23. maj
Kl. 17.30
Ude
Vallensbæk Idrætscenter

Brøndbyernes IF (1)
Juni 2017

Brøndbyernes IF (1)
3. jun
Kl. 12.30
Hjemme
Brøndby Stadion

Hørsholm-Usserød IK (1)

RB 1906
10. jun
Kl. 10.00
Ude
Roskilde Idrætspark

Brøndbyernes IF (1)