Menu

Holdets stab

Cheftræner
profil
Viktor Kynde
Assistenttræner
profil
Tamer Emin Demir
Assistenttræner
ingen pic
Lars Eslund

Spillerliste

profil
Anthon Hansen
profil
Danial Riaz
profil
Danis Faljic
profil
Dino Alijagic
ingen img
Emil Christensen
profil
Ibrahim Figuigui
profil
Julius Lockhart
profil
Louis Gronemann
profil
Sebastian Rosenwanger
profil
Victor Kristensen
profil
Walid Benyahya
profil
William Levi-Nørgaard

Holdets aktiviteterD07-1 Drenge årgang 07 hold 1

Juli 2017
24.
mandag

10:00 - 11:30

Træning
Træning
Omklædning 7
25.
tirsdag

10:00 - 11:30

Træning
Træning
Omklædning 7
27.
torsdag

10:00 - 11:30

Træning
Træning
Omklædning 7
August 2017
1.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
3.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
7.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
8.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
10.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
12.
lørdag

00:00 - 00:00

Stævne
UnikBolig Cup
14.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
15.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
17.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
21.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
22.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
24.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
28.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
29.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
31.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
September 2017
4.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
5.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
7.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
11.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
12.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
14.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
18.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
19.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
21.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
25.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
26.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
28.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
Oktober 2017
2.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
3.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
5.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
9.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
10.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
12.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
16.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
17.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
19.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
23.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
24.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
26.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
30.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
31.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
November 2017
2.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
6.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
7.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
9.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
13.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
14.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
16.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
20.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
21.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
23.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
27.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
28.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
30.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
December 2017
4.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
5.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
7.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
11.
mandag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
12.
tirsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7
14.
torsdag

16:30 - 18:15

Træning
Træning
Omklædning 7

KampprogramU11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1

August 2017

Brøndbyernes IF
19. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Brøndby Stadion

Lyngby Boldklub 1921 (1)

LSF
25. aug
Kl. 18.00
Ude
Ledøje Idrætscenter

Brøndbyernes IF
September 2017

Brøndbyernes IF
1. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Køge BK

Brøndbyernes IF
15. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Ølstykke FC
Oktober 2017

Slagelse B&I
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Slagelse Stadion Kunst

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
6. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Brøndby Stadion

RB 1906

Næstved I.F.
29. okt
Kl. 12.30
Ude
Næstved Stadion

Brøndbyernes IF
November 2017

B. 1973, Herlev
4. nov
Kl. 10.00
Ude
Elverroad Kunstgræs

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
12. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Farum BK

Lyngby Boldklub 1921 (2)
19. nov
Kl. 10.00
Ude
Lyngby Stadion

Brøndbyernes IF

Brøndbyernes IF
26. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Brøndby Stadion

BSV af 2016